Mezoterapia igłowa na rozstępy
Rozstępy to uszkodzenia skórne powstające od “nadmiernego rozciągania”. Przybierają charakter poziomych linii na powierzchni skóry. Najpierw, gdy rozstęp jest świeży, mają kolor czerwono-bordowy, następnie stają się bledsze, aż do prawie całkowitego zbliznowacenia, kiedy stają się delikatnie jaśniejsze niż otaczająca je skóra. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest szybkie przybieranie na wadze lub nabranie w krótkim czasie objętości mięśniowej. Kiedy nasza skóra nie nadąża z “rozciąganiem” dochodzi do uszkodzenia sieci kolagenowej. Po jej rozerwaniu, tak jak w przypadku skaleczenia, aktywują się procesy regeneracyjne. W wyniku większego ukrwienia tkanek rozstępy przybierają kolor czerwony. Na wytwarzanie się rozstępów powinny uważać osoby z rozstrojonym układem hormonalnym, czyli głównie kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania czy osoby przyjmujące sterydy. Dobra wiadomość jest taka, że rozstępy można wyraźnie optycznie zmniejszyć lub całkowicie je zniwelować. Podstawowym zadaniem w tym celu jest aktywacja procesu rewitalizacji danego obszaru w taki sposób, żeby odbudować sieć kolagenu i elastyny. Mezoterapia igłowa na rozstępy pozwala nam stymulować komórki skóry do proliferacji, a następnie transformacji obszaru, nad którym pracujemy. Wprowadzane śródskórnie w tym celu substancje silnie stymulują te procesy.
Mezoterapia igłowa na rozstępy – procedura zabiegowa
Do zabiegu używa się sterylnych, drobnych igieł oraz specjalnie dobranych preparatów. Przed iniekcją obszar rozstępów zostaje oczyszczony, a specjalista wprowadza weń, metodą śródskórnych wkłuć, odpowiednie substancje odżywcze i regenerujące. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia.
Ile zabiegów trzeba przeprowadzić?
Mezoterapia to proces nasycania tkanek substancjami aktywnymi. W wyniku nasycenia i działania tychże substancji następuje przebudowa tkankowa. Zależy nam więc na utrzymaniu odpowiedniego stężenia związków czynnych w skórze. Z tego powodu seria zabiegów jest dużo korzystniejsza i w efekcie bardziej opłacalna niż jeden zabieg co jakiś czas. Przyjmuje się, iż w serii powinno zawierać się 5 do 6 zabiegów, przeplatanych najlepiej peelingami medycznymi. Zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać co 2-3 tygodnie, dla ciągłego podtrzymywania procesów przebudowy i rewitalizacji.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
- ciąża
- laktacja
- cukrzyca
- choroby nowotworowe
- epilepsja
- aktywna opryszczka
- ropne stany zapalne skóry
- choroby autoimmunologiczne
- wirusowe zapalenie wątroby
- przyjmowanie następujących leków: aspiryna, leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne