Nici PDO, czyli więcej niż myślisz
Nici PDO powstały w celu odświeżenia , odmłodzenia oraz poprawienia wyglądu i jakości skóry. Możliwości jednak są dużo większe. Możemy wykonać lekki lifting, poprawić owal twarzy, zlikwidować tzw. „chomiki”. Nici stosuje się na okolicę twarzy, dekolt, szyję, ramiona, skórę brzucha czy nawet okolicę kolan, pośladków i nóg.
Od wkroczenia technologii nici pdo na arenę medycyny estetycznej, święcą one nieprzerwane tryumfy, a zakres ich zastosowania ciągle się rozszerza.
Ze względu na różne rodzaje konstrukcji nici PDO możemy osiągnąć:
- odbudowę kolagenową skóry, jej wzmocnienie i lepsze napięcie
- zniwelowanie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek, zmarszczek palacza, zmarszczek na szyi czy zniwelowanie zwiotczałej skóry dekoltu
- wyraźną poprawę okolicy oczu, likwidację zmarszczek i worków pod oczami
- efekt liftingu i wygładzenia skóry
Czym są nici PDO
Nici PDO, zbudowane są z polidioksanonu. Ich możliwości są wykorzystywane w chirurgii od lat. Polidioksanon jest znany, ceniony i powszechnie stosowany w medycynie konwencjonalnej. Początkowo właściwości nici PDO wykorzystywano w szwach skórnych i podskórnych wykonywanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii czy też w okulistyce. Po pewnym czasie, ze względu na zaobserwowane rezultaty, metodę tę włączono w paletę zabiegów medycyny estetycznej.
Wprowadzenie nici w zakres medycy estetycznej spowodowało innowacyjne podejście do rewitalizacji skóry i lekkiego, małoinwazyjnego liftingu twarzy. Nici umieszcza się przy pomocy igieł w głębokich warstwach skóry lub tkanki podskórnej. Pobudzają one skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz jej przebudowy. Jednocześnie, umieszczone w odpowiedni sposób, powodują spłycenie zmarszczek oraz podciągnięcie opadających z wiekiem tkanek. Sam polidioksanon powoli degraduje się, nie powodując skutków ubocznych .
Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy w zależności od stanu wyjściowego skóry i trybu życia pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem nici PDO
- stany zapalne skóry
- choroby autoimmunologiczne
- aktywna choroba nowotworowa
- tendencje do tworzenia keloidów
- ciąża i laktacja