Ten wstydliwy problem można leczyć!
Panowie radzą sobie z tym problemem na własne, domowe sposoby, np. masturbują się przed planowanym stosunkiem, piją niewielkie ilości alkoholu przed albo smarują się żelem znieczulającym. Należy pamiętać o tym, że nie są to odpowiednie metody! Takie postępowanie nie wyleczy przyczyny problemu, a może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.
Leczenie przedwczesnego wytrysku metodą biofeedback
Metodą leczenia przedwczesnego wytrysku rekomendowaną przez Klinika HB jest trening rozluźniający mięśni dna miednicy. Metoda ta jest skuteczna w około 50 % przypadków i jest zupełnie nieinwazyjna. Za pomocą elektrody doodbytniczej pacjent obserwuje wykres napięcia swoich mięśni, który reaguje na każdy jego skurcz oraz rozluźnienie. Metoda ta, zwana biofeedbackiem pozwala na zwiększenie świadomości mięśni oraz poprawę kontroli nad nimi. Świadomie uczymy się napinać oraz rozluźniać mięśnie. Najczęstszą przyczyną są zbyt mocno napięte mięśnie dna miednicy i celem biofeedbacku jest normalizacja tego napięcia.
Dodatkowo do biofeedbacku w przypadku braku przeciwwskazań zalecamy dołączenie elektrostymulacji mięśni, czyli dodatkowe pobudzenie mięśni za pomocą prądu elektrycznego. Zabieg ten jest zupełnie niebolesny i nie powinien sprawiać dyskomfortu. Warto jest wykonać serię takich terapii, aby zauważyć poprawę swego życia seksualnego. Dodatkowo można również wdrożyć terapię manualną z fizjoterapeutą Klinika HB, który skutecznie opracuje napięcie mięśniowe oraz pozbędzie się wszelkich nieprawidłowych objawów z dna miednicy.
Przedwczesny wytrysk, inaczej ejakulacja ma miejsce przed doznaniem przyjemności przez obu partnerów. To znaczy, że mężczyzna nie chce jeszcze zakończyć współżycia, ale zbyt szybko osiąga orgazm lub doświadcza wytrysku nasienia bez orgazmu, co z kolei powoduje utratę erekcji i brak możliwości dalszego współżycia. Niekiedy do tego typu sytuacji dochodzi nawet przed wprowadzeniem członka do pochwy. Przedwczesny wytrysk jest problemem bardzo wstydliwym dla mężczyzn. Powoduje to obniżenie samooceny oraz uczucie bycia złym kochankiem. Bardzo ważne jest podjęcie leczenia tej dolegliwości, ponieważ z czasem może ona prowadzić do przykrych konsekwencji ze zdrowiem psychicznym oraz społecznym.
Orgazm oraz wytrysk to wbrew pozorom dwie różne rzeczy
Orgazm jest to osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej w postaci skurczu mięśni dna miednicy. Wytrysk natomiast jest to wypchnięcie spermy z pęcherzyków nasiennych za pomocą skurczu mięśni dna miednicy a dokładniej mięśni opuszkowo – jamistych. Wytrysk potrzebuje intensywnego pobudzenia fizycznego, jednak każdemu mężczyźnie zdarza się doświadczyć ejakulacji nocnej, zwanej inaczej zmazami nocnymi. Najczęściej doświadczają tego młodzi mężczyźni. Dochodzi do tego na skutek stymulacji erotycznej w postaci snu oraz tarcia. Wartym uwagi jest fakt, że orgazm można osiągnąć bez wytrysku. W tym przypadku sperma cofa się do pęcherza moczowego – nazywamy to wsteczną ejakulacją lub istnieje też możliwość nauczenia się panowania nad wytryskiem i doświadczania samego orgazmu.
Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?
Przedwczesny wytrysk jest rzeczą normalną u młodych niedoświadczonych mężczyzn, kiedy to dopiero zdobywają doświadczenia seksualne. Jest to związane z kumulacją długo nierozładowanego napięcia seksualnego oraz silnym podnieceniem w związku z nową sytuacją. Z czasem mężczyzna taki powinien nabierać doświadczenia oraz pewności siebie i nauczyć się kontrolować wytrysk. Gdy do takiej sytuacji nie dochodzi możliwych jest kilka przyczyn:
Wśród innych przyczyn wyróżniamy również zapalenie gruczołu krokowego albo infekcje, urazy fizyczne oraz przyczyny psychiczne np. presja, strach, niepewność.