Mezoterapia igłowa w walce z cellulitem
Najbardziej skuteczną metodą wpływu na cellulit jest działanie bezpośrednie poprzez podawanie do tkanki tłuszczowej substancji, które sprawiają, że czynniki prowokujące komórki tłuszczowe do patologicznego rozrostu znikają.
W naszej klinice podajemy do tkanki objętej cellulitem substancje przyśpieszające metabolizm tłuszczu, przez co komórki tłuszczowe zmniejszają swój wymiar. Równolegle podawane są substancje poprawiające szczelność naczyń i zwiększające mikrokrążenie, co wpływa na kolejną składową cellulitu, czyli obrzęk oraz przyśpiesza transport tłuszczu na zewnątrz komórek tłuszczowych.
Substancje działające silnie antycellulitowo:
- L-karnityna
- fosfatydylocholina
- kofeina
- rutyna
- wyciąg z karczocha
- krzemionka organiczna
Działanie mezoterapii igłowej na cellulit:
- przyśpieszenie spalania tłuszczu
- usprawnienie transportu tłuszczu z komórek tłuszczowych na zewnątrz
- redukcja lokalnego obrzęku wodnego
- oczyszczenie komórek z produktów przemiany materii zawierających toksyny
- ujędrnienie skóry
Jak wygląda zabieg?
Przy pomocy sterylnej małej igły i strzykawki lub elektronicznego pistoletu do mezoterapii, wprowadzane są substancje aktywne. Proporcje dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta przez wykwalifikowanego specjalistę. Przed zabiegiem skóra jest odkażana i pokrywana znieczuleniem. Podczas zabiegu pacjent odczuwa delikatne ukłucia lub nie ma żadnych odczuć.
Ile zabiegów jest potrzebne?
Mezoterapia to proces nasycania tkanek substancjami aktywnymi, który prowadzi do przebudowy tkankowej w wyniku działania wstrzykniętych substancji. Stymulacja tkanek wymaga utrzymywania odpowiedniego stężenia substancji aktywnych w skórze przez pewien okres czasu. Daje to efekt reorganizacji struktur tkankowych. Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów 5-10 zabiegów jeśli jest taka potrzeba. Ilość zabiegów dobierana jest odpowiednio indywidualnie. Dla ciągłego podtrzymywania procesów przebudowy i rewitalizacji zabiegi mezoterapii należy wykonywać co 2 tygodnie.
Więcej o cellulicie
Cellulit to tkanka tłuszczowa o specyficznej strukturze. Jej komórki mają tendencję do większego gromadzenia tłuszczu w stosunku do uwalniania go na zewnątrz. Prowadzi to do “pęcznienia komórek” i zaburzeń mikrokrążenia oraz gromadzenia toksycznych produktów przemiany materii. W konsekwencji do miejscowego obrzęku. Im większy obrzęk tym cellulit jest bardziej widoczny. Dlatego wydaje się, że rano cellulit jest mniejszy niż wieczorem. Permanentne stykanie się napęczniałych komórek tłuszczowych z tkankami leżącymi ponad, prowadzi do tworzenia się połączeń między dwoma warstwami tkanek jako nieestetyczne zagłębienia na skórze. Szczególnie dobrze widoczne, gdy skóra jest rozluźniona np. w pozycji stojącej.
O takim zachowaniu się kobiecych komórek tłuszczowych decyduje kilka składowych.
Budowa ciała decyduje o rozłożeniu się tłuszczu w naszym ciele. Np. bardziej krągłe uda i pośladki w stosunku do reszty ciała (tzw. budowa w typie gruszki) spowoduje, że cellulit będzie się gromadził w miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w bardziej rozwiniętej formie. Jest to czynnik, na który nie jesteśmy w stanie wpłynąć. Możemy jednak sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny lub zniknie. Tak naprawdę rozkład tłuszczu nie sprawia, że wyglądamy nieestetycznie. To cellulit powoduje, że skóra źle wygląda. Na szczęście na widoczność cellulitu jesteśmy w stanie wpłynąć. Kolejną składową cellulitu są hormony żeńskie. Im więcej estrogenu w organizmie tym więcej tłuszczu i wody gromadzi się w tkankach.
Na powstawanie cellulitu ma wpływ oczywiście dieta
Należy unikać spożywania pokarmów zawierających sód oraz substancje chemiczne z przedrostkiem e- . Zwracajmy uwagę na to co jemy. Gotujmy więcej sami i nie używajmy produktów przetworzonych. Sprawdzajmy czy produkt nie zawiera glutaminianu sodu, sorbinianu potasu, polepszaczy czy emulgatorów. Najwięcej tych substancji jest w wędlinach, “zupkach chińskich”, kostkach rosołowych, mieszankach przypraw, napojach, serkach topionych, gotowych daniach i konserwach. Pamiętajmy również o piciu min. dwóch litrów wody dziennie. Koniecznie mineralnej, a nie źródlanej. Informacja podana jest na butelce. Woda źródlana ma bardzo niskie stężenie minerałów w porównaniu z wodą mineralną. Zwracajmy także uwagę, aby zawartość sodu była jak najniższa. Oprócz budowy ciała, za występowanie cellulitu, odpowiedzialna jest również forma tkanki łącznej. U kobiet tkanka łączna jest zorganizowana równolegle i koncentruje się wokół komórek tłuszczowych. Ta właśnie cecha wykorzystywana jest przez organizm kobiety w czasie ciąży, ponieważ daje kobietom lepszą rozciągliwość tkankową.